RADIO AMATÖRLERİ KONFERANSI NİĞDE İLİNDE__ERAD

Amator calismalarinizi, Elektronik projelerinizi burada anlatabilirsiniz

RADIO AMATÖRLERİ KONFERANSI NİĞDE İLİNDE__ERAD

Mesajgönderen TA5BF » Prş May 29, 2008 10:20 pm

merhaba arkadaşlar tüm radıo amatörleri

Ülkemize Çalışkan,Üretken,yapıcı Gerçek RADIO AMATÖRLERİ Yetiştiriyoruz.____EREĞLİ ERAD Olarak
EREĞLİ TELSİZ VE RADIO AMATÖRLERİ DERNEĞİ Olarak Ülkemizde Radıo amatörlüğünü ne gönül vermiş gerçek radıo amatörlerinin yetişmesinde katkı sağlamak ve aklı fikri hür, biliçli üretken gerçek amatör lerin yetişmesini sağlamayı ilke edinmiş derneğimiz ERAD;çalışmalarını diğer il ve ilçelerimizde, ülkemizin her yanında konferans lar yaparak toplantılar düzenliyerek amatör telsizcilerin yetişmesi sağlamak için kolları sıvamiştir..

Geçen yıl NİĞDE il vali si tarafından Niğde de radıo amatörlerinin sayısının çok az olmasından dolayı burada yapıcı üretken gerçek radıo amatörlerinin oluşumunu ve haklı bilinçlendirmek amacıyle bir konferans verilmesini EREĞLİ TELSİZ VE RADIO AMATÖRLERİ DERNEĞİ mizden istemişlerdir.

Bizlerde her zaman radıo amatörlüğünün gelişmesini ve yaygınlaşmasını sağlamak amacıyle NİĞDE ilinde EREĞLİ __ERAD olarak bir konferans düzenlemeyi uygun gördük.yapmış oldugumuz görüşmeler sonucunda Niğde İl sivil savunma müdürümüzle bu konuyu görüşerek ziyaretimiz sonucunda Niğde İl Kültür Merkezinde bu konferansın yapılmasını kararlaştırdık.26 Haziran 2008 günü saat 14:00 da konferansın yapılmasını kararlaştırmıştır.

Yerel bir dernek olan EREĞLİ TELSİZ VE RADIO AMATÖRLERİ DERNEĞİ kuruluş aşamasından bu yana ülkemizdeki radıo amatörlüğünün gelişmesinde katkı sağlamak ilkesi ile çalışmalarına bir yenisini eklemiş bulunmaktadır.Türkiye mizin ilk geniş kapsamlı ve orjinal aselsan 4441 vhf röle ve yine orjinal selvey 6 lı kavite ile toros dağları 3430 rakıma bu amatör telsiz rölesini kurarak Akdeniz bölegesini İçanadoluya rf sistemi ile baglamıştır....şimdide toplantıları ile yeni radıo amatörlerinin oluşumunu sağlamaya çalışmaktadır.

ANKARA radıo amatörlerinden TA2T Tahir DENGİZ bey inde konuşmacı olarak katılacagı bu konferansa ÜLKEMİZDEKİ TÜM RADIO AMATÖRLERİ DAVETLİDİR
yer:NİĞDE İL KÜLTÜR MERKEZİ

26 HAZİRAN 2008

SAAT 14:00

EREĞLİ TELSİZ VE RADIO AMATÖRLERİ DERNEĞİ__ERAD

Recep PEKER_________TA5BF

receppeker@hotmail.com

TA5KL@hotmail.com
Kullanıcı avatarı
TA5BF
**

QTH - Şehir: Içanadolu EREGLI - TURKIYE

Mesajgönderen NA5B » Prş May 29, 2008 10:42 pm

Simdiden kolay gelsin. Basarili calismalar diliyorum.
73 de NA5B-TA5B
Mehmet Ozcan
www.turkkonferans.org
Kullanıcı avatarı
NA5B

QTH - Şehir: Washington DC Area, USA

Mesajgönderen TA4C » Cum May 30, 2008 10:29 pm

Calismalarinizda kolayliklar diliyoruz .bilgi icin tesekkur ediyoruz.
Tüm amatör çalışmalarımızın linki aşağıdadır.

LINK: ftp://forum@na5b.myftp.org/TA4C-TB4CAL/
http://ta4c.myftp.org/
http://www.turkkonferans.org
http://www.turkkonferans.org/forum/
E-Mail ve MSN = ugurta4c@hotmail.com
TA4C Uğur ŞEN
73's
Kullanıcı avatarı
TA4C

QTH - Şehir: Antalya / Turkiye

Mesajgönderen TA8N » Cum May 30, 2008 11:12 pm

Selamlar.
Yapmış olduğunuz çalışmalar hakkında zaman zaman mail almaktayım. Çalışmalarınızdan dolayı sizleri ve arkadaşları tebrik ediyorum.
Yanlız Dikkatimi çeken bir durum var . Bunu belirtmeden geçmek istemiyorum.
Yapmış oldugunuz bu kadar zor çalışmalarınızın içinde neden ECHOLİNK çalışması yok.
Bazen ECHOLİNK amatör bir çalışma değildir gibi laflar ederek kendilerini gülünç duruma düşüren kişileri duyuyorum.

Kabul edersinizki Echolink günümüz şartlarında yapılması en kolay ve en verimli amatör çalışmadır. (50 MİLİWATT GÜÇLE OKYANUS AŞIRI GÖRÜŞMELER YAPIYORUM.)

Sizde Bir echolink çalışması yapmış olsaydınız yapmış olduğunuz çalışmaları sadece sizden gelen maille ögrenmek ile yetinmeyecek bölgenizle ilgili haberleri çalışmaları ve bunlarla birlikte bence en önemlisi bölgenizde bulunan dostlarla anında haberleşebilecektik.
ECHOLİNK'e Zaman Zaman 40 adet link ve 25 adet şahsi kullanıcı olmak şartı ile toplamda 65 istasyonun aynı anda bağlandığını Her ayın ilk haftasında aylık toplantıların olduğunu, Güzel dostlukların ve bilgilerin paylaşıldığını hatırlatarak En kısa zamanda Bölgenizden ve sizden Echolink çalışması ile ilgili bir haberin geleceği umudu taşıdığımı belirtir Saygılar sunarım.
73 de TA8N
Kenan ADIYAMAN
http://www.ta8n.com
http://www.ta8n.org
0532 204 61 10
Kullanıcı avatarı
TA8N

QTH - Şehir: Malatya / Turkiye

Mesajgönderen NA5B » Prş Haz 05, 2008 11:33 pm

TA8N Kenan Bey'in yazisina hemen bir cevabin gelecegini tahmin ediyordum. Ama uzerinden bir hafta gecmis olmasina ragmen bir cevabin gelmedigini gordum.
Yoksa bazi arkadaslar sadece kendilerini anlatan / ilgilendiren konulari cesitli forumlara yazip gelen cevap veya sorulari takip etmiyorlar mi?! :D
73 de NA5B-TA5B
Mehmet Ozcan
www.turkkonferans.org
Kullanıcı avatarı
NA5B

Mesajgönderen TA8N » Prş Haz 05, 2008 11:50 pm

Evet Mehmet Abi. Sizinle aynı düşünceye sahip olduğumu belirtmek isterim. Ayrıca bu şeklide düşünmemim sebebinide yazmak istiyorum.
Forumun hemen hemen her köşesinde Ereğli bölgesindeki çalışmalar hakkında yazılar görüyorum. Zaten bir foruma konu açan kişinin konuyu takip etmesi gerekliliğine inanıyorum.
Kocaman harflerle yazılan Ereğli Bölgesindeki amatör çalışmaları takip ediyorum. Kendilerinden sormak istediğim meseleyi tekrar güncelliyorum.
Ereğli bölgesinde neden Echolink çalışması yapılmamakta, yapılamamakta
Saygılar sunarım.
73 de TA8N
Kenan ADIYAMAN
0532 204 61 10
Kullanıcı avatarı
TA8N

Mesajgönderen TB2NMR » Cum Haz 06, 2008 10:30 am

Yine Echolink yine Echolink! Ne menem bir şeymiş bu Echolink denen şey. Sanırsınız ki bu virüs ve bu kadar çekiniliyor. Bu uygulamanın neden belirtiler bölgede faaliyete geçmediği hakkında bana kalırsa fazla kafa yormanıza gerek yok. Gerekli tüm anahtarlar buradaki (6) yazının küçük bir satırında bariz belli.

Bazı şeylerin bu ülkede değişmesi için köprülerin altından çok sular akması gerek. Bir ülkede cep telefonu sayısı nüfusun bile üzerine geçtiği ortamda hala bu Echolink'e karşı takınılan tavırı ancak cehalet kelimesi ile özdeşleştirebiliriz heralde.

Bilgisayar teknolojisine bağlı sürekli gelişen bu dünyada, çok kıymetli, lambalı, parlak ışıklı ve mandallı cihazları yakın zamanda cam kutular içinde muhafaza edilecek haberleri yok. Nasıl olsun ki dünyadan bir haberler.

Alternatifi olmayan bir ileşitim sistemine bel bağlamak, yedek paraşüte gerek yok deyip uçaktan tek paraşütle atlamaya benzer.
Saygılarımla
Ruha USLU, TB2NMR
Amatör Uydu Teknolojileri Derneği (TAMSAT)
Network Takımı
http://www.tamsat.org.tr
Kullanıcı avatarı
TB2NMR

QTH - Şehir: Erzurum / TÜRKİYE

echolink çalışması ereğli

Mesajgönderen TA5BF » Cmt Haz 07, 2008 9:43 pm

arkadaşlarım

EREĞLİ Bölgesindeki echolink ile ilğİli çalışmayı ben her zaman düşünüyorum siz bu konuda müsterih olunuz.benim düşüncem şu idi aslında ...
2 gün önce bu konuyu görüşüyordum konuşuyordum 3430 rakımdaki röle mıntıkamıza bir sistem kurup buradan röle kapsama alanına hitap edecek bir sistem planlamaktayım.bakınız arkadaşlar;
buranın çok yüksek olması sebebiyle akdeniz bölgesine de hitap etmesi için 3430 rakıma uzaktan dtmf ile kontrollü bir cihaz avrupa dan bir arkadaşa cihaz siparisi verdim.sistemi ereğliden kumanda edip buraya başka bir cihazla aktarıp buradan kros link gibi bir çalışma ile çok uzaklarında bu sitemden faydalanmasını sağlamak için çalışıyorum.
echolink için bir cihaz aldım 4822 ve cihazın mikrofonunda sorun var ses tam gitmiyor yapamadılar bende cihazı başka amaçla kullandım.
ben sizleri ve echolink sistemini unutmadım sadece zaman..yoksa ereğli içine kursam amacı olmayacak belkide ama 3430 da çalışan bir sistem çok hareketli olacaktır.
kenan bey, mehmet bey ve diğer bu konuya büyük emek vermiş arkadaşlarım en iyisini yapmaya çalışıyorum ama su anda Niğde ilimizdeki konferans ve röle mevkisine bir yol yapım çalışmam var bu konuları en kısa zamanda çözmem lazım biraz zaman inanın gün bana yetmiyor kendi işimi bazen bırakıp amatörlük için çalışıyorum..
az bana müsade yoksa hep aklımda nasıl olsun diye düşünüyorum ve sizlerin yazısınıda her zaman okuyorum takip ediyorum ve yanımda oldugunuzu hissediyorum sizleri sevgi ile selamlıyorum.
Recep PEKER___TA5BFİÇANADOLU EREĞLİ
Kullanıcı avatarı
TA5BF
**

Mesajgönderen NA5B » Pzr Haz 08, 2008 2:57 am

Anlattiginiz uzere bitirilmemis calismalariniz var. Kolay gelsin. Umarim basarili sekilde bolgedeki diger amatorlerin de destegi ile toparlarsiniz.
En kisa zamanda da Echolink araciligiyla aramiza katilmanizi umuyoruz.
Tekrar kolay gelsin
73 de NA5B-TA5B
Mehmet Ozcan
www.turkkonferans.org
Kullanıcı avatarı
NA5B

Mesajgönderen TB2NMR » Pzr Haz 08, 2008 12:19 pm

Çalışmlarınızda başarılar diliyorum, kolay gelsin.
Saygılarımla
Ruha USLU, TB2NMR
Amatör Uydu Teknolojileri Derneği (TAMSAT)
Network Takımı
http://www.tamsat.org.tr
Kullanıcı avatarı
TB2NMR

QTH - Şehir: Erzurum / TÜRKİYE

Mesajgönderen TA5YD » Pzr Haz 08, 2008 9:17 pm

çalışmalarınızda başarılar dilerim,zor şartlar altında sizlerin nasıl çalıştıgını biliyorum bir kaç kişilik amatör telsizcinin ülkemizde bu denli şevkle çalışması çok gurur ve onur verici ben biliyorum ki siz bölgedeki amatör telsizcileri ateşledeniz her bölge çok yükseklere röle kuracaklarını belirtiyorlar yerel dernek olarak bu amatörleri uyandırmanız çok güzel echolink çalışamanızda süper olacak başarılar yine bir ilk yine çok uzaklar a echolink i ulaştıracaksınız galiba[/color] saygılarımla

TA5YD = tb5ynb

Selda PEKER
gerçek bayan radıo amatörü
TA5YD

QTH - Şehir: İÇANADOLU EREĞLİ_____ERAD

Mesajgönderen TA4C » Pzt Haz 09, 2008 6:05 pm

Tekrar merhaba.
Benim bildigim turkiyedeki birkac amator role disinda turk konferans odasinin trafigine dayanamaz.
Dayanmasi icin cok dikkat ederek gerekenler yapilmalidir.
Bir vericinin 5 saat tx e dayanabilmesi icin maksimum cikisinin dortte birini veya yarisini kullanmasi gerekir. Uygun sekildeki fanlarla desteklenmelidir. Telsizin cikis vati az kaliyorsa pesine bir P.A. ilave edilmelidir .Bu P.A. icinde gecerlidir maksimum vatinin en az yarisina alinmalidir,Uygun buyuklukte fanlarla desteklenmelidir.
Ve isi testi mutlaka yapilmalidir.
Bizim linkimiz sonsuz tx e dayanicak sekilde montajlanmistir.
Dort yildir saglam sekilde testdedir.
Amacimiz teknoloji ile ag kurmaktir sehirleri lokallerine sıkısıp kalmalarindan cikartip heryerle iletisime gecirmektir.
Kolayliklar dilerim.
Tüm amatör çalışmalarımızın linki aşağıdadır.

LINK: ftp://forum@na5b.myftp.org/TA4C-TB4CAL/
http://ta4c.myftp.org/
http://www.turkkonferans.org
http://www.turkkonferans.org/forum/
E-Mail ve MSN = ugurta4c@hotmail.com
TA4C Uğur ŞEN
73's
Kullanıcı avatarı
TA4C

QTH - Şehir: Antalya / Turkiye

Mesajgönderen TA8N » Pzt Haz 09, 2008 6:37 pm

Selamlar Uğur abi. Yazdıklarınızın sonuna kadar katıldığımı söylemek istiyorum. Bir sistem kurulduğunda o sistemin sürekli çalışabilmesi için gerekli önlemleri almak gerekiyor. Sizde zaten yapılması gerekenleri sırayıyla belirtmişsiniz.
Ayrıca Sayın TA5BF Recep Beyin yazdıklarınada birşeyler eklemeden geçemiyecegim. Zaman zaman Echolink Türk Konferans Odası'na role baglantıları yapılmıştır ve halende yapılmaktadır. Yanlız role baglantısı yapıldığında o bölgenin lokal görüşmeleri Echolinkin yogun olduğu zamanlarda aksamalara maruz kalacaktır. Kaldiki Recep Bey 3000 metrelerdeki roleden bahsetmekde. Bu yüksekliktedi roleye çeşitli illerdende girişler olacaktır. Bu durum aslında görünüşte hoş olsada zaman zaman çok sıkıntılar doguracaktır. Bunun yerine lokale hitap edecek bir Echolink sistemi daha verimli olacağı kanaatindeyim.
Ayrıca benim özellikle TA5BF Recep Beye bu hususta ısrar etmemin ana sebebinide yazmak istiyorum.
Daha önceki yazımdada belirttiğim gibi Forumun hemen hemen her yerinde Ereğli bölgesindeki amatör çalışmalardan bahsetmesidir.
Ülkemize Çalışkan, Üretken, Yapıcı Gerçek RADIO AMATÖRLERİ Yetiştiriyoruz.____EREĞLİ ERAD........... ile başlayan ve yine aynı şekilde biten birçok yazılar bulunmakda. Bu yazı hakikaten çok anlamlı bir yazı. Yanlız hala bu yetiştirilmiş amatör arkadaşların biriyle qso yapmak nasip olmadı. Ve yetiştirilen bu amatör arkadaşların hiçbiri ile tanışamadım.

ECHOLİNK Belirli bir bölgeyi birbirine baglamanın dışında tüm dünyayı birbirine baglamaktadır.
İşin bu boyutundan bakarsak (ki bakmamız gerekiyor) ECHOLINK günümüz şartlarında yapılması gereken en kaliteli amatör çalışmaların başında gelir.
Sayın TA5FB Recep Bey yapmış olduğunuz ve yapacagınız tüm çalışmalarda sizlere kolaylıklar diliyor en kısa zamanda yetiştirmiş olduğunuz (Ülkemize Çalışkan, Üretken, Yapıcı Gerçek RADIO AMATÖRLERİ Yetiştiriyoruz.____EREĞLİ ERAD) dostlarla haberleşme yapmak istediğimi belirtmek istiyorum.
Unutmayalım'ki Amatör telsizciliğin birinci kuralı sürekli haberleşmektir.
Saygılarımla
73 de TA8N
Kenan ADIYAMAN
0532 204 61 10
Kullanıcı avatarı
TA8N

Mesajgönderen NA5B » Pzt Haz 09, 2008 6:58 pm

TA8N.........Daha önceki yazımdada belirttiğim gibi Forumun hemen hemen her yerinde Ereğli bölgesindeki amatör çalışmalardan bahsetmesidir.
Ülkemize Çalışkan, Üretken, Yapıcı Gerçek RADIO AMATÖRLERİ Yetiştiriyoruz.____EREĞLİ ERAD........... ile başlayan ve yine aynı şekilde biten birçok yazılar bulunmakda. Bu yazı hakikaten çok anlamlı bir yazı. Yanlız hala bu yetiştirilmiş amatör arkadaşların biriyle qso yapmak nasip olmadı. Ve yetiştirilen bu amatör arkadaşların hiçbiri ile tanışamadım.

Eregli'nin bu basligi benimde dikkatimi cekti. Herkes istedigi gibi yazi yazmakta serbestir. Bana kalirsa bu sekilde yazi hitabi sanki baska amator cevrelerin yukarida yazilan niteliklerde amator yetistirmedigi, sadece Eregli'nin yetistirdigi imajini doguruyor. Bazi cevreler bu tur yaklasimlari haril haril calisan amator gruplarin calismalarini gormemezlige gelme seklinde algilayabilirler. Bu duruma musait bir yazi tarzi cunku.
Bizler de Eregli grubu olarak Turk Amator camiasina katkida bulunmaya calisiyoruz seklindeki yazi veya aciklamalar daha mutevazi ve amatore yakisir tarz olacaktir. Tekrarliyorum bu bir gorus.. NA5B nin gorusudur.
73 de NA5B-TA5B
Mehmet Ozcan
www.turkkonferans.org
Kullanıcı avatarı
NA5B

Mesajgönderen TA5BF » Pzt Haz 09, 2008 8:18 pm

merhaba arkadaşlarım

sizin sözlerinize sonuna kadar katılıyorum. haklısınız.bakınız benim sölemek istediğim 145 700 mhz ve 3430 rakımda güneş paneli ile çalışan rölemize echolink i vermek değil echolink i rölede kullanmak buraya aktarmak değildi.galiba yanlış anlaşıldı.
yazımda belirttiğim gibi 3430 rakıma başka harici bir sistem yani 145 525 mhz gibi bir frekanslı bir cihaza şehirden başka bir cihazla sistemi kontrol edip simplex frekanstan echolink i yine ta ankaradan ta kıbrıs dan israil den ta akdenizden duyulmasını sağlamak.amacım yine uzaklara hitap etmesi çalışmamız bu yönde.
en güzelini yapmaya çalışıyoruz bakınız 3430 rakıma röle mevkimize yol olmadıgından 3430 rakıma yol açılmasına çalışıyorum.
en önemlisi biz bir yerel derneğiz insanları bu rölede konuşmamaları için baskı yapan zihniyetler oldukça radıo amatörlüğü ülkemizde ne kadar gelişir. insanların iç yapısı bozuksa ne yapmalıyız ki?..
http://www.turkkonferans.org/forum/viewtopic.php?t=604
ülkemizde radıo amatörlüğü nereye gidiyor adlı yazı başlıgımda ben gerçekleri dile getirdim. sayet başka bir dernek olsaydık ülkede duymayan kalmaz dı yeri yerinden oynatırlardı.
ucuz kahramanlıkları bırakacaklar amatör çalışmalara bakacaklar konferans lar toplantılar düzenlensin egitici programlar yapılsın.
bazı sitelerde yayınlanan TB5YNB selda hanımın yazılarını yayından kaldırtan zihniyetler hangi dernek veya cemiyetten.
konuşulacak çok konu var ama gerek yok o zihniyetler devam ettikçe o fikirler silinmedikce yeni yeni bilinçli radıo amatörleri gelmedikçe malesef ülkemizdeki belgemi aldım diyenler çoğalır ve çogu da boş amatör telsizci belgesi cebinde gezeler örneğin.benim eşimde amatör demesini bilirler konuşan QSO yapan nerde. yok
bizler burada niğde ilindeki toplantı ile niğdedeki amatör telsizcilerin bilinçli olanların yetişmesini sağlamaya çalışıyoruz.yine ne cıkarımız var hiç bir şey..cebimizden çıkıyor her sey ne kadar güzel ÜLKEME FEDA OLSUN BU CAN ..Allah bana saglık sıhhat versin ki bende kazancımın bir kısmını bu güzel hobi uğrunda harcayim hiç bir zaman üzülmedim üzlümem benim canım sağ olsun ...sözün özü insanları rahat bırakın baskı yapmayın 145 700 mhz den bırakında istedikleri yerle konuşsunlar TÜRKİYE nin yarısını kapladı röle kapsama alanımız.saygılarımla
TA5BF___RECEP PEKER
İÇANADOLU EREĞLİ
EREĞLİ TELSİZ VE RADIO AMATÖRLERİ DERNEĞİ___ERAD
TA5BF Recep PEKER

EREĞLİ TELSİZ VE RADYO AMATÖRLERİ DERNEĞİ
İÇANADOLU EREĞLİ

Ülkemize,çalışkan,yapıcı üretken, gerçek radıo amatörleri yetiştiriyoruz.!..
Kullanıcı avatarı
TA5BF
**

Sonraki

Dön Sizin Calismalariniz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir