[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4493: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' conflicts with 'zlib output compression'
TÜRKİYE KONFERANS ODASI • Başlık görüntüleniyor - Ermeni tasarısı ile ilgili anket var! Lütfen oy kullanıniz.

Ermeni tasarısı ile ilgili anket var! Lütfen oy kullanıniz.

Amatör Telsiz Konularının dışında olan yazılar

Ermeni tasarısı ile ilgili anket var! Lütfen oy kullanıniz.

Mesajgönderen NA5B » Pzr Eki 14, 2007 3:21 am

Arkadaşlar MSNBC'de ABD' deki Ermeni tasarısı ile ilgili anket var, lütfen oyunuzu kullanınız.
Dikkat!!!
**Birinci seçenek Soykırım yapılmıştır (Diger ulkeler karar aldi, ABD'de almali)
**ikinci seçenek Soykırım yapılmamıştır. ( Tarihciler hala arastirma yapiyor, Turkiye ABD icin cok onemli bir ulke)
**Son seçenek Kararsızım anlamına geliyor.

OY VERMEK ICIN TIKLAYINIZ
73 de NA5B-TA5B
Mehmet Ozcan
www.turkkonferans.org
Kullanıcı avatarı
NA5B

QTH - Şehir: Washington DC Area, USA

Mesajgönderen WW2L » Pzr Eki 14, 2007 4:17 am

Mehmet Bey bilgi icin tesekkurler bu arada bu sistemde birden fazla nasil oy verilebiliyor? :twisted: Yolunu bulan varsa lutfen yazsin.

Levent - WW2L
WW2L

Mesajgönderen TB3CUE » Pzr Eki 14, 2007 3:50 pm

Mehmet Bey, verdiginiz bilgi ve bu bilginin bulundugu link'i msn'den ilettiginiz için tesekkürler.
Levent Bey sizin sorunuza gelince, Internet Explorer kullanıyorsanız internet seçeneklerinde tanimlama bilgisi sil seçeneginin seçilmesi tekrar oy kullanılması için yeterli oluyor.

Resim
Denetim Masasi -> Internet Seçenekleri -> Tanimlama Bilgisi Sil... -> Tamam

Tüm amatörlere hayirli Bayramlar.
73 de TA3MHP
ÇAGRI YAZICI
Kullanıcı avatarı
TB3CUE

QTH - Şehir: Bursa, TR.

Mesajgönderen WW2L » Pzt Eki 15, 2007 2:22 am

Cagri,

Cok tesekkurler bugun icin benim oyumu 500 olarak saydilar. :P

Levent - WW2L
WW2L

Mesajgönderen NA5B » Pzt Eki 15, 2007 3:06 am

:-) :-) :-) :-)
Bende bunu bir otomatige baglamanin bir yolunu bulayim Levent Bey!!

Oy orani lehimize yukselmekte. Bunda bizlerin payi cok buyuk. Link'i tanidiklara vermek gerek. Geregini yapmaliyiz.

Cagri Bey merhaba, haber aldigima sevindim. Kolay gelsin.
Iyi calismalar
73 de NA5B-TA5B
Mehmet Ozcan
www.turkkonferans.org
Kullanıcı avatarı
NA5B

Mesajgönderen TA4C » Pzt Eki 15, 2007 1:12 pm

146 tane yapabildim simdiye kadar .devam ediyorum
Tüm amatör çalışmalarımızın linki aşağıdadır.

LINK: ftp://forum@na5b.myftp.org/TA4C-TB4CAL/
http://ta4c.myftp.org/
http://www.turkkonferans.org
http://www.turkkonferans.org/forum/
E-Mail ve MSN = ugurta4c@hotmail.com
TA4C Uğur ŞEN
73's
Kullanıcı avatarı
TA4C

QTH - Şehir: Antalya / Turkiye

Mesajgönderen TA4C » Pzt Eki 15, 2007 1:32 pm

Vallahi supersiniz . Boyle zahmetli oluyor ama olsun .
Keske otomatigi olsaydi. :D

TA4C Uğur ŞEN
73's
Kullanıcı avatarı
TA4C

Mesajgönderen NA5B » Pzt Eki 15, 2007 4:36 pm

Arkadaslar duyarli herkesin oylariyla oran %74 Turkiye Lehine cikmis durumda. 400.000 civarinda oy var. Bunlar arasinda Turk dostu ya da Dogrunun savunuculari bircok yabanci insanlar da var. Daha iki gun once %60 idi. Bu gidisle oran %90 uzerine cikacak. Aklin yolu birdir. Bu durumu TARAFSIZ - ETKI ALTINDA OLMAYAN "bilim adamlari, tarhciler" aciga cikarir. Bir soykirim olmadigini zaten bizler hatta Turkiye'de yasayan Ermeni kokenli vatandaslarimiz bilmekteler. Birinci dunya savasinda birbirlerin ve dunyanin kokunu kazimak, yok etmek isteyen topluluklar simdi eskiden yaptiklarini tersine cevirmeye calisiyorlar. Ustelik cikarlari dogrultusunda kullanmak istiyorlar. Kendilerini temize cikarma ugrunda ucuz aldatmaca oyunundan baska birsey degil bu.
Ancak tum dunyaya da bunun bildirilmesi gerekiyor. Engeller cok. Politikacilar "cikarlari ugruna" kimsenin gozunun yasina bakmadan, sonucun ne olacagini dusunmeden boyle hassas, topluluklari bolen ve birbirine dusuren konulari kullanmayi adet haline getirmisler. Yakinda USA'da secim var. Boyle hassas bir konuyu gundeme bugunlerde getirmeleri politika dunyasinin cikar ugruna neler yapacagini bir kez daha gostermektedir. Keske boyle olmasa... Ancak, hep boyle olacak.. Bizlerde boyle seylere karsi en azindan su an yaptigimiz gibi benzeri calismalarda bulunabiliriz. "Dogrunun anlasilmasi icin" kucuk te olsa katkimiz bulunsun.
Iyi calismalar
73 de NA5B-TA5B
Mehmet Ozcan
www.turkkonferans.org
Kullanıcı avatarı
NA5B

Ermeni Tasarısına Hayır!

Mesajgönderen TA5DJ » Pzt Eki 15, 2007 5:07 pm

S.A.
Konya'dan Saygılar, Sevgiler, Selamlar...
Sabah 11.00 civarında Türkiye Lehine %64 , akşam 17.15 civarında %74 şu an 18.15 ve %75 haydi devam...
Oyunuzu kullandıktan sonra, Aynı sayfada internet seçenekleri , sil, tümünü sil, evet ve tamam dedikten sonra aynı sayfada yenileye tıkladığınızda her seferinde oy kullanabiliyorsunuz. yani her seferinde sayfa adresini yeniden yazmanıza gerek yok.
Devam, devam, devam...
Saygılarımla...

TA 5 DJ
İsmail Ethem TABORU
KONTRAD Genel Başkanı
Kullanıcı avatarı
TA5DJ

QTH - Şehir: Konya - TURKIYE

Mesajgönderen TB3CUE » Pzt Eki 15, 2007 6:04 pm

Ermeni sorunu Ülkemiz için bitirmedikleri bir sorundur ve bunun için çikari olan herkes, çesitli dallarda biz Türk'lerin aleyhine hareket edeceklerdir.

Amerika'da 1993 yilinda kurulan Ermeni Heavy Metal grubu System Of A Down, 2005 yilinda çikardigi Hypnotize albümündeki 'Holy Mountains (Kutsal Daglar)' isimli sarkiya klip çekti. Klip ilk önce internet üzerinde yayinlanmaya basladi. Türkiye'de Fan Club'u bulunan ve büyük hayran kitlesine sahip olan grup, konserlerinde de Türklere karsi agza alinmayacak küfür ettikleri için de bazi hayranlarindan tepki çekmisti. Olay klipte basta Atatürk olmak üzere Enver Pasa, Talat Pasa soykirim mimarlari olarak gösteriliyor.
Sultan Abdülhamid ve Ermeni teröristler tarafindan öldürülen Cemal Pasa için de 'killer (katil)' deniliyor. Özellikle Mustafa Kemal Atatürk'ün portresi klipte gözüktügü zaman fonda 'katil', 'yalanci' sözleri söyleniyor.

Ayrica ünlü heavy metal grubu Slayer'in bir yurtdisi konseri sirasinda alt grup olarak sahne alan System Of A Down'un hazirladigi biletlerde, 'Köpekler ve Türkler giremez' yazisi büyük tepki çekmisti.

KLiBi iZLEMEK iÇiN
OLAY PARÇANIN SÖZLERi
73 de TA3MHP
ÇAGRI YAZICI
Kullanıcı avatarı
TB3CUE

QTH - Şehir: Bursa, TR.

Mesajgönderen NA5B » Pzt Eki 15, 2007 9:14 pm

Konuyu yakindan takip ettiginiz anlasiliyor. Cevremizde olup biteni anlamak gerekiyor. Yani antenleri devamli acik tutmak lazim! :-)
USA 'da bu yil sonu secimler var. USA'da Ermeni nufusu Turk nufusunun cok uzerinde. Ayrica soykirim konusunda diger cevrelerden de SEMPATIZAN yetistirerek bu konuyu ele alan partiye Turk nufusunun oyundan daha cok oy getirilmesi hedefleniyor. Amac oy toplamak.. Tabi konunun Otadogu ile ilgili cok daha farkli boyutlari da var!
73 de NA5B-TA5B
Mehmet Ozcan
www.turkkonferans.org
Kullanıcı avatarı
NA5B

Mesajgönderen TA4C » Pzt Eki 15, 2007 9:51 pm

15 EKİM 2007 . 2251 yuzde 76 oldu.

TA4C Uğur ŞEN
73's
Kullanıcı avatarı
TA4C

Mesajgönderen TB2NMR » Sal Eki 16, 2007 9:22 am

Sayın NA5B; Evet ankete katılım sağladım. USA'daki Ermeni nüfusunun Türk nüfusunun çok üzerinde olduğunu yazmışsınız. Almanya için düşünelim. Türk nüfusu bilinen tüm nüfuslardan fazla. Almanya'daki Türkler şimdiye kadar ne yapabildi ya da ne yaptı? Hangi tasarıda , kararda etkin rol oynadı?

Siyasi ve diğer baskılara rağmen karar değişmedi ve tasarı onandı. Anket ile değişecek mi? Anket'in etkisi olacak mı? Hayır. Anket'e son anda müdehale edilmeyeceği belli mi? Hayır? Yunanlıların bu tür bir yaklaşım gösterdiğini hatırlıyorum.

Biz yıllardan beri haklı olduğumuz bir sorunu dünyaya anlatamamışken bir ankette umut bağlamak ne derece doğru. Genelkurmay Başkanlığının yayınları harici elle tutulur bir kaynak bile bulmak neredeyse imkansız. Tarih Kurumu başkanı bir laf etti adamı afaroz etmedikleri kaldı. Dışarısından önce içerideki çıkıntıların zımparalanması gerekiyor. Daha etkin ve kalıcı çözümler de yaratılmalı diye düşünüyorum.
Saygılarımla
Ruha USLU, TB2NMR
Amatör Uydu Teknolojileri Derneği (TAMSAT)
Network Takımı
http://www.tamsat.org.tr
Kullanıcı avatarı
TB2NMR

QTH - Şehir: Erzurum / TÜRKİYE

Mesajgönderen NA5B » Sal Eki 16, 2007 4:43 pm

Merhaba TB2NMR, Ruha Bey. Ankete katilmaniza sevindim. Ancak yazinizda anketin bir etki yapmayacagini yazmi$siniz. Buna katilmiyorum.
Almanya'da yasamadim, dolayisiyla Almanya'daki ayrintilari USA'daki ayrintilar kadar bilmiyorum.
Konuya "hicbir zaman karamsar yaklasmamak gerek"...
Yani umidimizi, yapilan yanlisliklar kar$isinda mucadele hevesimizi yitirmemeliyiz. Bir vatandas olarak gerekeni her seviyede yapmali ve yapmaya da devam etmeliyiz. Bu bir "SABIR ve INANC" isidir. Dogrunun savascilari sabrini yitirmemeli.. Umidini hele hic kaybetmemeli.
Yarinin ne olacagini belki boyle kucuk ve bir ise yaramaz dedigimiz mucadeleler belirleyecektir. Ayrica; "Kisa Vadeli Dusunmemek gerek!!" Uzun vadede neler olacagini Sabirla ve surekli kararlilikla yilmadan mucadele edenler belirlerler.
Bu tur anket ve yayinlar (YouTube bir ornek) tum dunya insanlari tarafindan takip ediliyor. Aklin yolu birdir. Mutlaka "insanlik yani olmemi$, dogrunun ne oldugunu arastiran milyonlarca insan var" Bu insanlari YALAN-YANLIS bilgi yayini yapanlarin tuzagina birakmamak gerek.
Kisaca, biz yapmamiz gerekeni yapmaliyiz. Dersimize calismamiz gerek..

USA'da Turkiye ve Turkleri kardesi kadar seven insanlar biliyorum, taniyorum. Turk dostlugunun ne oldugunu takdir edenler var.
Kore'de yuzlerce $ehit verildi. Ayrica bunu da unutmayanlar var.
Kore 38.ci paralel'de (Kuzey ve Guney Koreyi birbirinden ayiran sinir. Burada siddetli catismalar olmustur) bir gezim sirasinda Kore savasina katilmis bir yasli Amerikali'nin kendisine bir Turk oldugumu soyledigimde bana "NASIL SARILDIGINI" hic unutamiyorum Orada Turk askerinin standartlar ustunde savasarak mertlik ve cesaret ornegi verdigini anlatan konusmasini dinlerken gozyaslarimi ondan saklamaya calistigimi da unutmuyorum.
Bizler TARIH SAYFALARINA durustlugu yazdik. Mertligi yazdik. Zayifi hicbir zaman ezmeyen, haksizliga en mert sekilde karsi cikan bir topluluk olduk. Bunca emegin boyle basit oyunlarla tarih sayfalarina gomulmesine, mazi olmasina goz yummamaliyiz.
Dogru her zaman kazanacaktir. Dogruyu da kazandiran "dogrunun savascilaridir"
Iyi calismalar.
73 de NA5B-TA5B
Mehmet Ozcan
www.turkkonferans.org
Kullanıcı avatarı
NA5B

Mesajgönderen TB2NMR » Sal Eki 16, 2007 6:32 pm

Merhaba Mehmet Bey;

Yazılarınızdan asıl tepki nedenimi bildiğinizi tahmin ediyorum. Yine de diğer arkadaşların yanlış anlayabileceğine binaen küçük bir açıklama yapayım. Bu biz ankete oy verelim ya da vermeyelim gibi bir kanıksama değildi.

Şimdi yukarıda demiştim ki biz sorunu anlatamadık. Neden böyle düşündüğüme gelince. Kendi içimizde Ermeni meselesini zaten çocukluğumuzdan itibaren duyuyor ve biliyoruz. Gazete ve televizyonlarımız işlerine ve zamanı geldikçe de konuşu anlatıyor. Peki kime anlatıyor?

Bize yani Türklere Türkçe olarak. Asıl sorun buradan kaynaklanıyor. Bana neyi neden anlatıyorsun? Asıl anlatılması gereken anlamamakta ısrar edenler. Kendimizi ABD veya Sidney şehrinde yaşayan ve hiç Türkiye'nin yerini bilmeyen biri olarak kabul edelim. TV'leri karıştırırken bir bakıyorsunuz Ermeni Katliamı vs vs bahsediliyor. Tam konuya hakim olmadığımız için İnternet'in başına geçip Google'yi açıyoruz Ermeni kimdir? Araştıracağız. Acaba hangi dilde yazıyoruz?

Pek tabi İngilizce olarak. Nasıl arama yapacağız peki;

Armenian :!:

Peki sonuç ne olur örnekleriyle inceleyelim. Armenian yazıp ENTER tuşuna bastığı an karşısına tam 28.700.000 sonuç gelecektir. İçeriklerinin pek de Türkiye lehine olduğunu söylemek açıkçası zor. İlk sıralarda çıkanlar dünyaca ünlü sanal ansiklopedi Wikipedia, üçüncüsü ise Armenian National Institute yani Ermeni Ulusal Enstitüsü çıkacaktır. Ve İngilizce bölümünde ilk 50 sıralamada Türklerin hazırladığı bir kaynak yoktur. Armenian Genocide yazarak aramada 5.530.000 Türkçe sayfalarda aramada 216.000 kayıt görüntülenecektir.

Peki aynı şeyi Türkçe olarak Ermeni olarak yazarsak ne olur. Normalde 7.970.000 Türkçe dilini seçerek arama yaptığınızda 4.090.000 kayıt olarak karşınıza çıkacaktır. Ermeni Soykırımı yazarsak 2.190.000 olarak görüntülenecektir.

Sanırım istatistikler söylemek istediğimi daha iyi anlatmaya yetmiştir. MP3, geyik, kız arkadaş arama, Google'den en kolay yoldan zengin olma hayalleriyle yanıp tutuşan site yapma anlayışını biraz kenara bırakıp biraz da adamları kendi dillerini kullanarak yüz yüze getirmenin ve Ermeni'den ziyade Ermeni olmayanların da konuyu ilk elden, mantıklı bilgilerle donatılmasını sağlamaktır. Hatta Ermenice'de kullanılmalı.

Sizin de belirttiğiniz gibi YouTube bu konuda en iyi kullanılabilecek bir ortam. Kolay gelsin.
Saygılarımla
Ruha USLU, TB2NMR
Amatör Uydu Teknolojileri Derneği (TAMSAT)
Network Takımı
http://www.tamsat.org.tr
Kullanıcı avatarı
TB2NMR

QTH - Şehir: Erzurum / TÜRKİYE

Sonraki

Dön GENEL KONULAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir