Ermeni tasarısı ile ilgili anket var! Lütfen oy kullanıniz.

Amatör Telsiz Konularının dışında olan yazılar

Mesajgönderen NA5B » Çrş Eki 17, 2007 2:49 am

Aynen katiliyorum.
(Hani bir yazida veya listede ayni seyleri alt alta yazacaksak iki tirmak isareti koyariz. Adina da DEN DEN deriz hatirlarsaniz)
Ben de son yazdiginiza DEN DEN diyorum!
73 de NA5B-TA5B
Mehmet Ozcan
www.turkkonferans.org
Kullanıcı avatarı
NA5B

QTH - Şehir: Washington DC Area, USA

Mesajgönderen TB3CUE » Çrş Eki 17, 2007 3:07 am

Özellikle kendimizi -Türk olmayanlara demiyorum- fikir olarak bizden olmayanlara (Çünkü Türk olup da Atasini saymayip farkli düsünenler bir hayli var) anlatabilmek, olaylari bilip de farkli çikarlar için kullananlar disinda kalanlarin dogrulari ogrenmesi için güzel bir link.
Türkçe disinda Almanca, ingilizce ve Fransizca olarak da derlenmis bir site.

Resim
73 de TA3MHP
ÇAGRI YAZICI
Kullanıcı avatarı
TB3CUE

QTH - Şehir: Bursa, TR.

Mesajgönderen TB2NMR » Çrş Eki 17, 2007 1:47 pm

Evet sayın TB3CUE size katılıyorum, bu konuda ForsNet'in başarılı diğer (Atatürk ve Kıbrıs hakkında vb.) çalışmaları da mevcut ve uzun süredir takip ediyorum.
Saygılarımla
Ruha USLU, TB2NMR
Amatör Uydu Teknolojileri Derneği (TAMSAT)
Network Takımı
http://www.tamsat.org.tr
Kullanıcı avatarı
TB2NMR

QTH - Şehir: Erzurum / TÜRKİYE

Mesajgönderen NA5B » Çrş Eki 17, 2007 2:56 pm

Sevindirici bir haber.

USA'da Kongreye kabul edilsin - kabul edilmesin diye goruse sunulan Soykirim Uydurmasi sagduyu ve tum dunyadan gelen baskilara dayanamayarak Turkiye lehinde sonuclandi.

USA Ermeni Soykirim konusunu kabul etmek bir yana artik tartismamak uzere kapatti

Bu tur konularda ulkemizin cikarini korumayi hayat felsefesi yapmis milyonlarca insan var. Calismalarini takdirle karsiliyorum.
Simdi belki daha cok calismak gerekecek.
73 de NA5B-TA5B
Mehmet Ozcan
www.turkkonferans.org
Kullanıcı avatarı
NA5B

QTH - Şehir: Washington DC Area, USA

Mesajgönderen TA4C » Çrş Eki 17, 2007 8:40 pm

Evet cok sevindik.
En cok sevindirende bu cobada katkimizin olmasi.
Allah turku korusun.
Tüm amatör çalışmalarımızın linki aşağıdadır.

LINK: ftp://forum@na5b.myftp.org/TA4C-TB4CAL/
http://ta4c.myftp.org/
http://www.turkkonferans.org
http://www.turkkonferans.org/forum/
E-Mail ve MSN = ugurta4c@hotmail.com
TA4C Uğur ŞEN
73's
Kullanıcı avatarı
TA4C

QTH - Şehir: Antalya / Turkiye

konu hakkında

Mesajgönderen TA2VW » Çrş Oca 14, 2009 1:26 pm

arkadaşlar bu yazıları bu gün okudum.Benim yabancı dilim yoktur.bilgisayar bilen arkadaşlar.bu konularla aklını kullanarak ilgilensinler,ne nerde nasıl yapılır.doğru zamanı kullansınlar,haddini bilmeyenlere haddlerini elimizden geldiği kadar bildirelim, kimse köşeye çekilmesin,biz bu vatanı havada bulmadık.gidecek yerimizde yok.
saldırı varsa karşılamasını da bilmek zorundayız.neyle atış yapıyorsa elin oğlu bizde aynı şekilde karşılık verelim.susmak olmaz 73
73 !
TA2VW
*

QTH - Şehir: ANKARA - TÜRKİYE

Mesajgönderen TB2NMR » Prş Oca 15, 2009 9:56 am

İngilizce yazı yazmaktan önce bizlerin balık akıllı hafızamızı güncel tutmamız lazım.

- 1914'lü yıllarda İngilizlerin Türk esirlerin gözlerini ilaçlı sularla kör etmelerini daha yeni yeni dağıtılmaya başlayan e-postalarla,

- Tarihimizdeki kahramanlıkları "Çılgın Türkler" kitabıyla öğreniyorsak,

- Mustafa Kemal'i adamın biri canı istediği gibi film çektiği için öylemiydi gerçekten diye merak edip Nutuk'tan bir haber isek,

önümüze ne konarsa konsun olduğu gibi kabul etmeye meyilliyizdir. Okumayan ve kolay unutan bir milletiz. Önce milli bir şuur oluşturmalı ve birileri çıkıp Türkler şunu yaptı demeden önce de bizim çıkıp siz zamanında şunları şunları yaptınız diyebilmelisiniz.

Yabancı dillerde de tanıtımlar pek tabi önemli. Buna katılıyorum. Biz haklılığımızı nasıl anlatacağız Türkçe ile mi? Türk olup ta Ermeni mezalimini az buçuk bilmeyen yok.

Bir yabancı bu konuyu merak ettiğinde Google'de hangi dille arama yapar? İngilizce.

Arayacağı kelime nedir? "Armenian Genocide"

Karşısına çıkacak ilk yer neresidir. Ermeniler tarafndan hazırlanmış İngilizce ve çok dilli sitelerdir. Bir tanesi de sözde bu konuda kurulmuş bir enstitüdür. 956.000 sonuç yabancının gözlerinin önüne serilir ve o kişi ne okuduysa onu haklı bulur.

Peki Türkçe "Ermeni Katliamı" yazarsanız ne kadar sonuç çıkar. Birbirinin kopyası 343.000 site sadece. Yabancılarla aramızdaki fark bu işte.

Bugün Filistin'de gözlerimizin önünde yaşanan çocuk katliamına bile sadece kuru gürültü cılız gösterilerle destek verip, ürünleri bile boykot edemiyorsak, dün İtalyan mallarını meydanlarda yakıp bugün Gucci giymeye devam ediyor ve işbirliği her alanda devam ediyorsa daha ne diyeyim.
Saygılarımla
Ruha USLU, TB2NMR
Amatör Uydu Teknolojileri Derneği (TAMSAT)
Network Takımı
http://www.tamsat.org.tr
Kullanıcı avatarı
TB2NMR

QTH - Şehir: Erzurum / TÜRKİYE

Mesajgönderen NA5B » Prş Oca 15, 2009 4:27 pm

Ruha Bey gorusunuze katiliyorum...
73 de NA5B-TA5B
Mehmet Ozcan
www.turkkonferans.org
Kullanıcı avatarı
NA5B