HF/VHF/UHF SDR receivers ve transceiver projeleri

Gelecegin Haberleşme sistemi. Tüm haberleşme sistemlerinin yerini alacak Yazılım Tanımlı Radyo'nun Amator Telsiz uygulamaları.

Moderatör: WW2L

HF/VHF/UHF SDR receivers ve transceiver projeleri

Mesajgönderen TB2NCC » Cmt Nis 05, 2008 4:54 pm

Merhaba arkadaşlar bende kısa sürede sizler gibi SDR çalışmam olacak tüm malzemeleri halletim ama kafama takılan bir konu vardı sizlerin buradaki uyguladığınız SDR receiver ben transceiver olmasını istiyorum ve siteleri gezerken bir amatörün sitesinde transceiver SDR projeleri olduğunu gördüm sizlerle paylaşmak istedim.sitede HF/VHF/UHF SDR receivers ve transceiver projeleri mevcut. 73's...

Link: http://yu1lm.qrpradio.com/sdr%20transceiver%20yu1lm.htm
Kullanıcı avatarı
TB2NCC
*

QTH - Şehir: Kocaeli / Türkiye

Mesajgönderen WW2L » Sal Nis 08, 2008 4:58 am

Kit SDR Alici ve Vericilerinin oldugu cok dogru. Bu konudaki ilklerden birtanesi de SoftRock in TX ilave edilmis sekli. Yanliz bu konuda biraz dikkatli davranmanizi tavsiye ederim. Eger kitteki orijinal parcalarin hepsini bulamiyorsaniz, elektronik ve bilgisayar uzerinde cok tecrubeli degilseniz bu devreyi yapmadan bir kez daha dusunun derim. En buyuk sorunlardan biri ayni anda iki ses karti calistirmak zorunda olmaniz. Asagidaki url e bakarsaniz orda benimde yaptigim RX TX 6.1 i goreceksiniz. Calisan devrenin QSO yapabilecek duruma getirilmesi benim yaklasik bir ayimi aldi (belkide benim sansizligim) bilgisayardaki ses kartlarinin beraber calistirilmasi (farkli suruculerden dolayi) bazen cok buyuk bir is olabiliyor. Bu konudaki sevkinizi kirmak istemiyorum ama su an icin cok iyi bir planlama yapmadan bu ise soyunmanizi pek tavsiye etmem.
http://www.df9cy.de/tech-mat/softrockRXTX61/softrockrxtx61.html

Saglicakla Kalin
73ler
WW2L
Kullanıcı avatarı
WW2L

QTH - Şehir: New Jersey / USA

Mesajgönderen TB2NCC » Pzt Nis 28, 2008 3:58 pm

Levent bey bilgileriniz için teşekkür ederim çift ses kartı kullanacağını bilmiyordum bunu belirttiğiniz iyi oldu bu çalışmayı daha sonraki zamanlara bırakma kararı aldım ilk yapacağım çalışma rx konusu.rtx baya uğraşı istiyor sizin ifadenizle. selamlar...
Kullanıcı avatarı
TB2NCC
*

QTH - Şehir: Kocaeli / Türkiye

Dön SDR Software Defined Radio ( Yazilim Tanimli Radyo)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir