bir rus a kullandıgınız antenın adını nasıl söylersınız

Burada amator calismalariniz sirasinda yasadiginiz ilginc anilarinizi bizlerle paylasin.

bir rus a kullandıgınız antenın adını nasıl söylersınız

Mesajgönderen TA6EC » Prş Mar 12, 2009 3:48 pm

burada bu köseyi görünce bende yazayım dedım.bir yerde daha yazmıstım ama neyse böylelık le degerlı ustamı tekrar anma fırsatı olur.sayın abim TA4C Ugur ve abisinin tasarımını iki eleman ruslanyagi nin semasını burada gezinirken görüp aldım.TA2T Tahir abide detaylı bır sema vermiş.Neyse hemen basladım yapmaya malüm anten farklı elde malzeme yok.gözüme eski yaptıgım dört eleman yagi takıldı.Hemen soktum.büyük bir titizlikle ölçülere sabit kalıp anteni hemen yaptım.Heyecanla denemek için acık bir alana cıktım swr ayarı falan tamam.bölgemde kendi rolemizin oldugu 1900m bir dag var,o dagın arkasında bulunan arkadasa 50mw bır gucle cagrı yaptım.Oda ne adam dinliyorum dedi aman Allahım nasıl duydu dedım.hemen rapor istedim.bana 5-7 rapor verdi ki ben o nu 5-9 duyuyorum. Anlattım yeni bir anten yaptım onu deniyorum diye.müthiş bir verim.vertikal antenle bir cok roleye ulasabildigim yüksekce bir yere cıktım.bir sürü role 5-9 dönüyordu ki bunlardan biri ankara r:03 kus ucusu yaklasık 250km mesafede.daha önce zaman zaman duydugum bir role vardı.biraz daha yüksek bir gücle 2w gibi cagrı yaptım.bir rus RA6.. bana cevap verdi.raporu cok iyi döndüm karadenize dogru adama bir daha cagrı yaptım.tabi ingilizcem tam tarzanca.adam role girişime 5-5 diyor mevkii soruyor.dedim işte ta6ec qth vs... cihaz ve ekipman sordu dedim may radyo hendi standart c160 power 2w hani dedim ya ingilizce tarzanca diye sanki rus benden daha ıyı oda aynı benım gibi ıkı kelıme biliyor ezbere konusmaya devam tabi ben antenin verimiyle biraz heyecanlıyım.adam anten neym piliz dedi ben de ruslanyagi dedim o ne anladıysa okey oke may kantiri rusya ay em rus dedi.ben okey may antena neym ruslanyagi dedim adama bir turlu anlatamıyorum bagıryo maykantiri no island izkırek rusya piliz yu antenneym diye.koptum gulmekten.adama tu eleman yagi dedim de kurtuldum esen kalın.dil bilmemek acayip bir sey.(Hadi ben bilmiyorum o da bilmiyor işin garibi)
TA6EC

QTH - Şehir: MERZIFON - TURKIYE

Mesajgönderen NA5B » Cum Mar 13, 2009 2:26 am

Cok guzel.. komik.. :D
73 de NA5B-TA5B
Mehmet Ozcan
www.turkkonferans.org
Kullanıcı avatarı
NA5B

QTH - Şehir: Washington DC Area, USA

Mesajgönderen TA4C » Cum Mar 13, 2009 4:23 pm

Merhaba Kubilay.
Evet iyi bir ani tazelemesi oldu. Nasil unuturum Amatoruz.biz deydi ilk konu yazismamiz, gulmekten catliyacaktim.
Sen cok yasa, calismalarinda kolayliklar dilerim.
Tüm amatör çalışmalarımızın linki aşağıdadır.

LINK: ftp://forum@na5b.myftp.org/TA4C-TB4CAL/
http://ta4c.myftp.org/
http://www.turkkonferans.org
http://www.turkkonferans.org/forum/
E-Mail ve MSN = ugurta4c@hotmail.com
TA4C Uğur ŞEN
73's
Kullanıcı avatarı
TA4C

QTH - Şehir: Antalya / Turkiye

Dön ANI KÖŞESİ - ANILARINIZI PAYLAŞIN

Kimler çevrimiçi