afet eğiminin çok önemi var

Afet konusunda ogrenmemiz gereken hersey

Moderatör: WW2L

afet eğiminin çok önemi var

Mesajgönderen TA4BU » Cmt Mar 18, 2006 11:15 pm

Degerli arkadaşımız levent beyin vermiş olduğu afet egimi gercekten çok güzel ve yararlı bilgiler içeriyor.Bu egitimin sık sık yapılması ve afet haberleşmesinede çok önem verilmesi taraftarıyım saygılarımla

ta4bu Mesut
TA4BU
Mesut Pargan
Mugla /Türkiye
73 s
TA4BU

QTH - Şehir: Mugla / Turkiye

Mesajgönderen NA5B » Cmt Mar 18, 2006 11:45 pm

Tek kelime ile super.
Cok sey ogrenecegiz.
73 de NA5B-TA5B
Mehmet Ozcan
www.turkkonferans.org
Kullanıcı avatarı
NA5B

QTH - Şehir: Washington DC Area, USA

Mesajgönderen TA1CLB » Pzr Mar 19, 2006 12:01 am

TB1CLB afet eğitim,de verilecek bütün bilgiler bizim için önemli afet anından sonra haberleşme ve sağlık,la ilgili her bilgi bizim acımızdan yararlı

WWL2 teşekkürler
istanbul bölgesinden
TB1CLB 73,LER
Kullanıcı avatarı
TA1CLB

QTH - Şehir: Istanbul / Turkiye

WW2L'ya teşekkür ve öneriler

Mesajgönderen TA2YJI » Pzt Mar 20, 2006 11:27 pm

Bu eğitim düşüncesinden dolayı emeği geçenleri kutlarım, Levent Bey’e çok teşekkürler.

CTS akşamı gerçekleştirdiğimiz toplantının çok verimli geçtiğini düşünüyorum.

Elbette katılımcıların yüzlerini görmemek eğitimci(ler) açısından bir handikap olacaktır, verilenin ne şekilde alınıp katılımcıların zihninde ne tür etkiler doğurduğunu görmek kolay olmayabilir ama soyunulan iş dolayısıyla bunu baştan göze almamız gerekiyor. Sık aralıklarla fikir ve yorum sormak buna bir çözüm gibi görünebilir ama bu da toplantı içeriğinin etkin bir şekilde verilmesine engel teşkil edebiliyor. Bu sebeple sadece çok acil olan sorular ve yorumlar eğitim esnasında dile getirilir; diğerleri sona saklanabilir ya da forumda dile getirilebilir.

Mümkün olursa haberleşme modülü için tarih duyuralım, sadece onunla ilgilenenler o şekilde yararlansın. Sertifikanın sadece tüm kursu tamamlayanlara verildiği de not düşülür (Sanırım öyle oluyor).

Eğitim süresi olarak 2 saatin iyi olduğunu düşünüyorum. Toplam sürenin 6 ay olmasında bence bir sakınca yok.

Gerçek bir halk eğitim çabası. Türkiye için özel bir önem taşıyor. Normalde kolay kolay her yerde bulunabilecek bilgiler değil, hele hele insanın ekstra çaba sarfetmeden telsizinin ucundan eğitime katılması çok değerli bir imkan. Bu özveri ve gayret için tekrar teşekkürler. Elimden geldiğince katkı sağlayacağım.

TA2YJI
Aytaç
Kullanıcı avatarı
TA2YJI
*

QTH - Şehir: Ankara / Turkiye

Mesajgönderen TA2MNR » Prş Nis 06, 2006 2:43 am

TA2YJI Aytaç hanımın yazdıklarını okuduktan sonra. Afet eğitimi çalışmasının aslında bir şekilde tanıtılıp halka da duyurulması, medyaya geçilmesi yararlı olabilir fikri oluştu bende.

Tabi nasıl bir yararı olur, bu yarar için uğraşıya gerek var mı bilemiyorum.
Kullanıcı avatarı
TA2MNR

QTH - Şehir: Sakarya / Turkiye

Dön Afet Egitim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir