Linton LT-3268 Programlama Hk Bazı Sorular

Proje, modifikasyon, arıza, teknik öneriler

Linton LT-3268 Programlama Hk Bazı Sorular

Mesajgönderen TB2NJS » Prş May 06, 2010 6:47 pm

Merhabalar.

Motosiklet üzerinde Headset sistemini kullanacağım, kirlendiği , ıslandığı , düşüp kırıldığı zaman üzülmeyeceğim bir cihaz arıyordum ve kendime bu özellikleri karşılayan bir cihaz buldum.

Elimde bulunan Linton LT-3268 , tuştakımsız UHF, 16 Kanal cihazı programlamak istiyordum. Bu bağlamda gerekli yazılım ve donanımı kurdum. Cihazla haberleşebiliyorum ve muhtemelen yeniden yazım yapacağım ama arabirim olarak kullanılan MCP6200 program, kalitesiz, güncelleme ve desteği olmayan bir program olarak karşıma çıktı. (Umarım ben yanlış değerlendiriyorumdur bu programı) Bu kadar kötülüyorum çünkü portlarla iletişim kurmaktan, USB kablosunu tanıtmaya kadar birçok sorunu çözmekle uğraştırdı beni. Ayrıca internette bir INDIA sitesi hariç hiçbiryerde bilgi bulamadım.

Cihaz programlama denemelerimde, maalesef hangi aralığı yazarsam yazayım sürekli aynı hatayı aldım. Bende çareyi size yazmakla aradım. Eğer elinizde bu program varsa veya buna benzer bir yazılımla bana KAYIT dosyası oluşturabilir misiniz? Ben size gereken frekansları mail ile yollarım.

İlginize ve yardımınıza şimdiden teşekkürler.

http://img179.imageshack.us/img179/3839/adsz2u.jpg
http://img188.imageshack.us/img188/2571/adszao.jpg
73'ler.
Volkan AKAN
TB2NJS

QTH - Şehir: Eskişehir / Turkey

Re: Linton LT-3268 Programlama Hk Bazı Sorular

Mesajgönderen TA2T » Cum May 07, 2010 12:26 pm

Frekansları nokta yerine virgül ile girmeyi denediniz mi?
Floating point hatası bunu hatırlatıyor. Belki sorunu çözer.
Tahir, TA2T
Kullanıcı avatarı
TA2T
*

QTH - Şehir: ANKARA / TURKIYE

Re: Linton LT-3268 Programlama Hk Bazı Sorular

Mesajgönderen TB2NJS » Çrş May 19, 2010 7:10 pm

Maalesef Tahir Bey, her türlü yöntemi denedim. Programı ayrı işletim sistemleri ve ayrı bilgisayarlarda çalıştırdım. Yine de başarısız oldu. Eğer daha önce Linton programlamış bir arkadaş varsa cihazı kendisine gönderip bana yardımcı olmasını istemekten başka çözüm kalmadı..
73'ler.
Volkan AKAN
TB2NJS

QTH - Şehir: Eskişehir / Turkey

Dön Genel Teknik Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir