145700 EREĞLİ ERAD RÖLESİ ve TRAC ANTALYA OYUNU

Amator calismalarinizi, Elektronik projelerinizi burada anlatabilirsiniz

145700 EREĞLİ ERAD RÖLESİ ve TRAC ANTALYA OYUNU

Mesajgönderen TA5BF » Çrş Ağu 23, 2017 6:10 pm

145700 EREĞLİ ERAD RÖLESİ ve TRAC ANTALYA OYUNU
Deprem Ülkesi TÜRKİYE mizde
ERAD 145700 Mhz Toros dağları 3430 rakımdaki amatör telsiz ve Afet Haberleşme rölemiz bunca yıl burada İÇANADOLUyu AKDENİZ e RF sistemiyle baglamış tek rölemizdi ve Kıbrıs dahil bölge amatörleri QSO yapmaktaydı 10+15 ili birbirine baglamaktaydı bölgesel bir röleydi.
Çok emek verildi güneş panelleri ile jel akülerle sistem yıllarca çalıştı.2007 yılında Dağa 20 km yol yaptırılarak röleye ulaşım daha kolay olmuştu.bu sistem için dernegimiz Üyeleri 100 bin tl ye yakın bir harcama yapmıştı bu paralar hep kendi ceplerimizden çıktı çoluğumuzun çocugumuzun rızıklarını buraya ülkemize hizmet için kullanmıştık.
2016 yılında BTK ruhsat süresi bitiyordu bizler ruhsatı yenilemek için müracaat ettik bizim müracaatımızdan sonra Antalya Trac hemen Ertesi gün yine dilekçe ile şikayet etmiş bazı bilğiler kuşlar tarafından Antalya trac a galiba iletilmiş gibi geldi bana.
BTK uzatmayacagını Antalya trac ın şikayeti oldugunu beyan etti(Kıbrıs İÇANADOLU ile konuşurken Antalya röleside açılıyormuş RAHATSIZ olmuşlar) müdürle konuştuk personelle konuştuk ama personel kararını vermiş kendilerinden çok emin bir şekilde BTK Mersin deki Eyüp ve Mustafa bey gayet vicdanları rahat sekilde bu ruhsatu uzatmayacagız!. alamayacaksınız ( zihinde her şey bitmiş zaten)demişlerdir.bizde son çare olarak 2016 da İDARİ Mahkemesine verdik.
Eklerde görüldügü gibi verilen karar birdaha erad rölesinin açılmaması ile ilğiliydi. Btk ya frekans değişmesi veya TON değişmesini istememize karşılık olumsuz red cevabını aldık.
Şimdi Antalya TRAC Başkanı olan Muhsin bey e soruyorum;
Deprem bölgesi olan ülkemizde olası bir afet anında Amatör haberleşmenin sizin gibi kişiler yüzünden bittiginden onca insanın hayatını kurtarmak sizin için önemi olmayan bir şey mi acaba?
Yarın bir deprem olsa telekominikasyon sussa Muhsin bey Antalya dan senmi gelip burada haberleşmeyi sağlayacan ?İşte o zaman dank edecek,rahat uyuyacakmısın,bu bir gün bir yerden çıkacaktır bu insanların vebalini kimse taşıyamaz çok agırdır.Parayla, restorantlarda yemek le içmekle bunlar ödenmez.
Hiç kimse bunun ne VEBALİNİ veremez vicdanı rahat huzurlu yaşayamaz.herkes kendi vicdan muhasebesini yapması lazım ama bunun için insanın önce kendisine saygısı olmalı .
Yüce Rabbim her şeyi görüyor her şeyi biliyor Bu dünyanın diger tarafıda var ..Bizim bu dünyada hesaplaşamadıklarımız veya bu ülkeye zarar verenler hainlik yapanlarla diğer dünya da hesaplaşacagız o zaman rabbim bize bu fırsatı verecektir.Rabbim bunun hesabını orada soracaktır hiçbir şey kimsenin yanına kalmayacak insaallah.
Bu ülkede böyle ülkemizin gelişmemesi kalkınmaması ileriye gitmemesi için Hain zihniyetler her gün Tv lerden görülmektedir.Her gün yeni vatan hainleri çıkmaktadır
.Ama bu ülkemizin yüce insanları bunu hiç unutmaz,bu ERAD rölesinin kapatılması Tarih sayfalarına bir TRAC Antalya subesinin şikayetide bir kara leke olarak çıkacaktır.Bizler insanın ız ve insan oldugumuz için Rabbimize her zaman şükür ediyoruz. Bu 3430 rakımlı dünya da eşi benzeri olmayan telsiz afet haberleşme rölesinin KAPATILMASI İÇİN SEBEP OLANALAR ı hiç affetmiyoruz ve hakkımızı da helal etmiyoruz.
sAYGILARIMLA,
TA5BF Recep peker
TA5BF Recep PEKER

EREĞLİ TELSİZ VE RADYO AMATÖRLERİ DERNEĞİ
İÇANADOLU EREĞLİ

Ülkemize,çalışkan,yapıcı üretken, gerçek radıo amatörleri yetiştiriyoruz.!..
Kullanıcı avatarı
TA5BF
**
 
Mesajlar: 62
Kayıt: Pzt Oca 22, 2007 5:24 pm
QTH - Şehir: Içanadolu EREGLI - TURKIYE

Dön Sizin Calismalariniz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron