VO-52 SSB Satellite Downlink Frekans Sayısı

Amatör Radyo ve uydu calışmaları

VO-52 SSB Satellite Downlink Frekans Sayısı

Mesajgönderen TB2NCC » Pzt Nis 28, 2008 3:22 pm

Merhaba arkadaşlar baya zamandır satellite görüşme peşindeyim ve çogu uyduları dinleyerek takip ediyorum dikkatimi çeken bir konu VO-52 SSB satellite downlink frekansı. Kullanmış olduğum orbitron programındaki bilgiler ( DNLINK: 145.870-145.930 USB/CW (Inverting) ) olarak yazıyor ama ben bu frekanslar içerisinde ortalama 20Khz. aralıklara 3 adet downlink yakalıyorum 3 farklı frekansta ise farklı QSO'lara tanık olduğumu söyleyebilim.Aklıma takılan burada belirtilen 2 frekans olması gerekmiyormu ben ise 3 inişe tanık oluyorum.Bu uyduyu takip eden veya bu konuda beni bilgilendirecek arkadaşların cevaplarını bekliyorum. 73's...

TB2NCC
Rasim Kurtuluş.
Kullanıcı avatarı
TB2NCC
*

QTH - Şehir: Kocaeli / Türkiye

Mesajgönderen NA5B » Pzt Nis 28, 2008 3:52 pm

20 KHz araliga cok rahat (fazlasiyla) 3 SSB gorusme sigabilir. Bir suredir amator uydu takibi yapamadim. Washington DC de kaldi techizat. Florida'da tembellik yaptim! :)
73 de NA5B-TA5B
Mehmet Ozcan
www.turkkonferans.org
Kullanıcı avatarı
NA5B

QTH - Şehir: Washington DC Area, USA

Mesajgönderen TB2NCC » Pzt Nis 28, 2008 5:18 pm

TB2NCC yazdı:Merhaba mehmet bey evet benim düşüncemde bu bayağı görüşme sığabilir.SSB satellite görüşmesi baya zor işmiş gördüğüm kadarı ile FM daha rahat.inşallah sizde en kısa zamanda uydu sistemlerinize kavuşursunuz baya uzakta kalmışlar :) info için teşekkürler. ___73's... 8)
Kullanıcı avatarı
TB2NCC
*

QTH - Şehir: Kocaeli / Türkiye

Dön Genel Uydu Calismalari

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir